Витамините са незаменими участници във всички процеси в човешкото тяло. Хормоналното благосъстояние на мъжа пряко зависи от тяхното присъствие, количество и качество.
Какви витамини влияят върху потентността
За безупречната работа на мъжкото тяло са важни всички витамини и микроелементи, необходими на човек. Витамините А, Е, група В, D, С обаче имат специфична стойност за гениталната област.
Витамин D
Дневната нужда е 5 мкг. Директно "отговорен" за потентността. Повишава значително производството на тестостерон. Участва в образуването на сперматозоиди, подобрявайки тяхното качество и увеличавайки броя им. Произвежда се от ултравиолетово лъчение. Съдържа се в рибено масло и черен дроб, млечни продукти, масло.
Витамин А (ретинол, каротин)
Дневната нужда е 1 mg. Голямо количество от него съдържа моркови, тиква, червени зеленчуци. От животинските продукти витамин А се съдържа в рибеното масло, яйцата (в жълтъка), в черния дроб на животните и рибите, в натуралните млечни продукти. Особено много го има в домашно приготвеното пролетно масло. Ретинолът е противовъзпалителен витамин, който укрепва организма на мъжа, поддържа метаболитните му процеси на високо ниво и увеличава производството на тестостерон.
Витамин Е (токоферол)
Дневната нужда е 10-15 mg. Токоферолът буквално означава „да доведеш потомство" на гръцки. Той осигурява добър периферен кръвен поток, укрепвайки и ревитализирайки мъжката репродуктивна система. Повишава либидото чрез намаляване на стреса и нивата на умора. Ерекцията настъпва лесно, продължава дълго време. Можете да го намерите в месо, яйца, зелени зеленчуци, ядки и зърнени храни.
Витамини от група В
Комплексът от група В има цялостен ефект върху мъжкото тяло. На практика това се изразява в повишено либидо, повишена чувствителност на ерогенните зони, по-добра ерекция. Тревожността на мъжа намалява, настроението и общото му благосъстояние се подобряват.
- В1 (тиамин)- е антистресов витамин. Укрепва нервната система, участва в процесите на клетъчно делене, в хематопоезата, повишава имунитета. Насърчава трансфера на генетична информация на клетъчно ниво. Съдържа се в покълнали зърнени храни, бобови растения, трици, мая. В по-малка степен - във всички зеленчуци, плодове, зърнени храни. Дневната нужда е от 3 до 5 mg;
- B2 (рибофлавин). . . Дневната нужда е от 3 до 5 mg. Насърчава насищането на клетките с кислород, укрепва сърдечно-съдовата система и предотвратява стареенето. Можете да го намерите в бадеми, соя, ориз, млечни продукти;
- B3 (ниацин). . . Дневната нужда е 20-40 mg. Почиства кръвоносните съдове, подобрява кръвоснабдяването на гениталиите, увеличава производството на полови хормони. Съдържа се в храна от животински произход, синтезирана от организма;
- В6 (пиридоксин). . . Дневната нужда е 2-4 mg. Той попада в тялото с месо, риба, зърнени храни, картофи, ядки, зеленчуци. Стимулира работата на сърцето, регулира кръвното налягане, участва в метаболитните процеси. Подобрява настроението на мъжа и го предпазва от стрес. В случай на предозиране, токсичен;
- B9 (фолиева киселина). . . Дневната нужда е 0, 2-0, 5 mg. Увеличава производството на сперматозоиди, предава генетичния код на потомството, регулира съня, апетита и настроението на мъжа. Намира се в зелени зеленчуци, които не са варени. Натрупва се в тялото;
- B12 (цианокобаламин). . . Дневната нужда е 3 мкг. Натрупва се в черния дроб. Той влиза в тялото с месо, риба, карантия. Повишава чувствителността на ерогенните зони, засилва либидото, повишава нивата на тестостерон. Укрепва нервната система, регулира метаболизма.
Витамин С (аскорбинова киселина)
Дневната нужда е 100 mg. Стимулира производството на серотонин, допамин, тестостерон, което значително засилва мъжкото либидо. Насърчава дългосрочната и висококачествена ерекция. Витамин С е богат на плодове, цитрусови плодове, зеле.
Забележка!За да се насити мъжкото тяло с всички необходими витамини, изобщо не е необходимо скрупульозно да се изчислява съдържанието на един или друг витамин в даден продукт. Достатъчно е менюто да се състои от натурални, прясно приготвени и разнообразни съставки.
Можете да променяте седмичното меню, като правите дни на риба, месо, мляко или сирене. Уверете се, че мъжът яде достатъчно пресни зеленчуци и плодове. Добре е, ако са местни, сезонни.
Комплекси от витамини и хранителни добавки за потентност
Насищането и задръстванията на съвременния град не винаги позволяват поддържането на добро хранене. Витаминно-минералните комплекси и хранителните добавки за мъже се превръщат в добра алтернатива на естествените витамини. Фармацевтичните комплекси за мъже са проектирани, като се вземат предвид ежедневните нужди на мъжкото тяло. Освен това те съдържат микро и макро елементи, необходими за здравето на гениталната област.
Забележка!За да се постигне оптимален ефект от приема на лекарства, назначаването им трябва да бъде съгласувано с уролога. Гениталната дисфункция може да е резултат от заболяване, а не от недостиг на витамини.
Начин на приложение и дозировка
Производителят предлага повечето от витаминните и минералните комплекси в опаковки от 30 или 60 капсули (таблетки). За профилактика на недостиг на витамини, препоръчителната доза е половината от терапевтичната доза. Ако терапевтичната доза е 2 таблетки на ден, което е дневната нужда на организма, тогава профилактичната доза е 1 таблетка или половината от дневната доза витамини.
Забележка!Не трябва да се намалява продължителността на приема, а дневната доза.
Когато избирате лекарство и дозировка, трябва да се разбира, че:
- При нередовен или лош хранителен режим нуждата от синтетични витамини е по-голяма;
- По-голям дефицит на витамини при възрастни мъже;
- Пушенето и алкохолът увеличават нуждата от витамини;
- Усилената физическа работа изчерпва тялото на мъжа в буквалния смисъл на думата - с потта се губи голямо количество макро и микроелементи;
- Обърнете внимание на състава. Ако това не е специален комплекс за мъже, тогава погледнете съдържанието на желязо. Жените се нуждаят от увеличено количество от него. При мъжете излишъкът му причинява треперене и влошаване на здравето. Дневната нужда от желязо при мъжа е средно 10 mg (жените се нуждаят от 2 пъти повече);
- „Основните" стимуланти на производството на тестостерон са селенът и витамин Е. Когато избирате лекарство, наблюдавайте съдържанието им.
Класическият курс на повечето витаминни и минерални комплекси е предназначен за 1-2 месеца непрекъснат прием. Проверете курса по-подробно с Вашия лекар.
Предпазни мерки
Предозирането на витамини е почти по-лошо за здравето, отколкото липсата им. Избягвайте лекарствата, които се предписват самостоятелно. Лекото намаляване на потентността е нормална реакция на организма:
- за повишен стрес, физически или психически,
- с рязка промяна в ситуацията (преместване, смяна на дейност),
- с възрастта,
- с болест,
- в беда.
Такова нарушение не изисква използването на специални средства, още по-малко стимуланти.
Забележка!Витамини и хранителни добавки трябва да се купуват в аптеките. Опаковката на лекарството трябва да бъде непокътната, срокът на годност трябва да бъде добре прочетен. Производителят и доставчикът, техните данни за контакт трябва да бъдат посочени.